De ce Nanny?

Grădinița Nanny și-a deschis porțile la data de 1 septembrie 2009. Avem pregătite 6 grupe pentru copii cu vârste cuprinse între 2-6 ani, o sală pentru activități fizice, 2 vestiare, o sală de mese, o bucătărie și o curte generoasă, dotată pe niveluri de vârstă.

Acordând o importanță deosebită alimentației copiilor noștri, Nanny deține o bucătărie proprie unde este realizat întregul meniu. Alimentele necesare preparării hranei sunt furnizate zilnic grădiniței, astfel eliminând riscul expirării produselor. Meniul este stabilit împreună cu asistenta medicală. Personalul de la blocul alimentar este format din 4 oameni: bucătar principal, patiser și 2 ajutoare.

În primi 2 ani de colectivitate, copiii au nevoie permanentă de îndrumare și ajutor, de aceea pe lângă ajutorul de educator existent la grupele mici, grădinița are 3 oameni pe postul de îngrijitor copii, oameni care asigură nevoile de la grupe.

În septembrie 2022 am autorizat nivelul primar, devenind astfel Școala Primară Nanny.

Securitate

Pentru a avea părinți relaxați grupele sunt dotate cu camere ce transmit totul in timp real (imagini și sunet). Accesul in grădiniță se face doar pe bază de card. Începând cu 2019 comunicarea cu părinții și personalul grădiniței se realizează cu ajutorul unei aplicații securizate – kinderpedia. Accesul la camere și la contul pentru aplicație sunt realizate pe baza de user și parolă, proprii fiecărui părinte.

Prin intermediul acestei aplicații părinții au posibilitatea:

Să urmărească prezența copiilor la grădiniță și raportul zilnic;
Să consulte orarul zilnic de activități, astfel încât să poată pregăti copiii corespunzător;
Să vizualizeze meniul zilnic și să aleagă anumite opțiuni în privința nutriției copiilor;
Să acceseze galeria foto sau video a grupei din care face parte copilul sau a grădiniței;
Să urmărească termene și evenimente importante cu ajutorul calendarului de evenimente;
Să acceseze diverse resurse educaționale, puse la dispoziție de educator;
Să răspundă la sondaje organizate de către educator sau de către administratorul grădiniței;
Să acceseze rapid istoricul medical al copilului de la grădiniță și un grafic de evoluție al acestuia;
Să primească pe e-mail notificări cu privire la cele mai importante actualizări de pe platformă;
Să primească factura direct în aplicația de mobil.

De ce sa ne alegi pe noi?

zilnic alături de copiii dumneavoastră contribuind la creșterea și dezvoltarea lor

Toate resursele noastre, pentru copiii vostri

de oameni zilnic alaturi de copii

grupe pentru copii 2-6 ani